Jätkusuutlik kingitus

www.kinkekorvid.ee | kinkekarbid, jätkusuutlikud pakendid, mõistlikud valikud


Muudatusi ei saa teha mitte keegi teine peale meie endi.

Meie kõigi käest käib iga päev läbi hulganisti pakendeid. Loomulikult tekib ka siit küsimus, kuidas valmistada kingitusi jätkusuutlikult? Kuidas tekitada vähem jäätmeid, aga ikkagi pakkida kingitus selliselt, et ta oleks ilus? Jätkusuuliku ja ka ilusa kingituse tegemisel tuleks pöörata tähelepanu kahele asjale. Esiteks, milline on kingituse sisu ja teiseks, milline on selle pakend.

Asjalik sisu tähendab vähem raiskamist

Esmalt tuleks hoolega läbi mõelda, mida kinkida. Valides alati praktilised kingitused, mida kingisaaja tegelikult kasutab ja vajab, tekitame vähem jäätmeid, sest siis on meil vähem asju, mis rändavad otse prügikasti. Komplekteerides kinkekarpi valime hoolikalt selle sisu. Oluline on nii toodete kogus, kvaliteet, mitmekesisus kui ka omavaheline sobivus. Kõik need tegurid koos mõjutavad seda, kui palju kingituse sisust päriselt ära tarbitakse ja kui palju ära visatakse. Kinkekorvi või kinkekarbi puhul ei pruugi suur toodete hulk olla alati primaarne. Selleks, et tooteid oleks just õige kogus, tuleb arvestada sellega, mitmele inimesele kingitus mõeldud on. Kas tegemist on meeskonnakingitusega või kinkepakiga, mida tarbib üks inimene või on kingitus mõeldud kogu perele või hoopis lastele. 

Oluline on jälgida ka seda, et toodetel oleks piisav säilivuse aeg ning pakki ei pandaks riknevaid asju. Kinkekorvid.ee valib oma kinkekarpidesse sellised tooted, mis kiiresti ei rikne. Vahel võib minna päevi enne kui komplekteeritud kingitus saajani jõuab. Meile on oluline, et karbis ei oleks riknevaid tooteid. Nii hoiame ära piinlikud momendid ja nukrad näod, kui mõni toode on riknenud ning tekitame ka vähem jäätmeid, sest paki sisu läheb kasutusse mitte otse prügikasti. 

Vali pakend, mis ei ole tülikas

Mitte vähem oluline ei ole pöörata tähelepanu pakendile, kuhu sisse oma kingituse pakid. Kas Sina sooviksid saada kingitust, mis on komplekteeritud järjekordsesse punutud korvi, millele on hiljem keerukas kasutust leida ja mille hoiustamine taaskasutamiseks on üsna ebamugav. Või Sulle just meeldiks kingitus korvis, sest Sul ei ole veel ühtegi punutud korvi ning üks selline võiks ju kodus olla. Või on Sul piisavalt hoiuruumi, et korv säilitada juhuks, kui Sul on endal kunagi soov mõni kingitus kokku panna. Või eelistad pakendiks kompaktset karpi, mille taaskasutamine ja ka sellest lahti saamine on hoopis lihtsam? Need on mõttekohad, mille peale oleme meiegi palju mõelnud. 

Kui meie oma tegevuse algusaastatel valmistasime kingitusi ainult punutud korvidesse, siis täna saame öelda, et enamus kingitusi pakendame karpidesse. Ja seda mitmel põhjusel. Meie kliendid avaldavad ise soovi osta mugavalt hoiustatavat ja transporditavat kingitust. Niisamuti pööratakse ka rohkem tähelepanu sellele, et kingitust tehes tekiks vähem jäätmeid. 

Karp on pakendina mugavam ja jätkusuutlikum

Kokkuvõttes võib öelda, et kingituse kinkekarpi pakendamisel on jätkusuutlikuse vaatenurgast mitu eelist. Kinkekarp on kompaktsem ning suure tõenäosusega uuesti kasutatav. Seda saab kasutada hoiustamiseks või taaskasutada paki saatmiseks. Kui Sa aga ei soovi karpi taaskasutada, siis ei teki Sul ilmselt küsimust, millisesse prügikonteinerisse see panna, et ta jõuaks õigesti ringlusesse. Just selle pärast on Kinkekorvid.ee valinud oma põhipakendiks korvide asemel karbid. Kui Sa aga soovid, et pakiksime Sinu kingitused kinkekorvi, siis anna julgesti märku.

www.kinkekorvid.ee